SBMILI
Není uznávána kvalifikace registrovaný Biomedicínský inženýr zaměstnavatelem - Verze k tisku

+- SBMILI (http://www.sbmili.cz/mybb)
+-- Fórum: Profese (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: BMI (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Téma: Není uznávána kvalifikace registrovaný Biomedicínský inženýr zaměstnavatelem (/showthread.php?tid=14)Není uznávána kvalifikace registrovaný Biomedicínský inženýr zaměstnavatelem - sbmili - 11-23-2014 11:50 PM

U některých zaměstnavatelů se aplikuje pravidlo, že když je vedoucí pracovník (např. vedoucí OZT) registrovaný Biomedicínský inženýr a tento člověk nevykonává přímo profesi Biomedicínského inženýra, tak není zařazen tabulkově na tuto pozici. Údajně to v řídicí funkci nepotřebuje takovou kvalifikaci. Možná by se dalo něco pochopit na této logice, ale pak by asi muselo platit, že vedoucí OZT nemusí být vůbec Biomedicínský inženýr. I to dává jistou logiku a na některých OZT tomu tak je. Dá se této situaci nějak předcházet a nebo to vyřeší až možná úprava souvisejících předpisů? A nebo je to správný postup?

Jiří Hozman
člen výboru SBMILI


RE: Není uznávána kvalifikace registrovaný Biomedicínský inženýr zaměstnavatelem - Jaromír Cmíral - 01-02-2015 02:10 PM

(11-23-2014 11:50 PM)sbmili napsal(a):  U některých zaměstnavatelů se aplikuje pravidlo, že když je vedoucí pracovník (např. vedoucí OZT) registrovaný Biomedicínský inženýr a tento člověk nevykonává přímo profesi Biomedicínského inženýra, tak není zařazen tabulkově na tuto pozici. Údajně to v řídicí funkci nepotřebuje takovou kvalifikaci. Možná by se dalo něco pochopit na této logice, ale pak by asi muselo platit, že vedoucí OZT nemusí být vůbec Biomedicínský inženýr. I to dává jistou logiku a na některých OZT tomu tak je. Dá se této situaci nějak předcházet a nebo to vyřeší až možná úprava souvisejících předpisů? A nebo je to správný postup?

Jiří Hozman
člen výboru SBMILI

Myslím, že to není správné-podle mne to nemá logiku. Beru to jako jedno z témat pro jednání na MZ.
Jaromír
Cmíral


RE: Není uznávána kvalifikace registrovaný Biomedicínský inženýr zaměstnavatelem - Jaromír Cmíral - 01-02-2015 03:02 PM

Podle mého názoru to není správné. beru to jako jeden z bodů pro projednání na MZ.
Jaromír Cmíral